Hakkımızda

Hakkımızda

Meşhurluğu ile dillere destan Yaptat kahvesi, dünyada nam salmış kendine özgü, gelenek ve göreneklerini tat ve kokusuna taşıyan tadını damağınıza yapıştıran bir kahvedir. Firmamız Adıyaman’da Yaptat Kervansaray Kahvesi olarak Faaliyet göstermekte olup, tüm resmi üretim ve patentleri kendine özgü olan geçmişi güçlü nadir firmalardandır. Firmamızın dışında, birçok firma tarafından ürünlerimiz taklit edilmiş, her boyutta tüm hukuksal süreçler ile müdahale olmamıza rağmen sahte ürünlerimiz üretilmiştir. Firmamız resmi web sitesi olan bu web sitemizden anında sipariş verebilirsiniz.

Daha önce hiç böyle bir kahve içmediğinize eminiz…

Türk Kahvesi

Türk Kahvesi, Türkler tarafından keşfedilen kahve hazırlama ve pişirme metodunun adıdır. Özel bir tadı, köpüğü, kokusu, pişirilişi, ikramıyla kendine özgü bir kimliği vardır.

Önceleri Arap Yarımadası’nda kahve meyvesinin kaynatılması ile elde edilen içecek, bu yepyeni hazırlama ve pişirme metoduyla gerçek kahve lezzetine ve eşsiz aromasına kavuşmuştur. Kahve ile Türkler sayesinde tanışan Avrupa; uzun yıllar kahveyi, Türk kahvesi olarak bu yöntemle hazırlayıp tüketmiştir.

Brezilya ve Orta Amerika menşeili, arabica türü, yüksek kaliteli kahve çekirdeklerinden harmanlanan ve titizlikle kavrulan Türk Kahvesi, çok ince öğütülür. Bir cezve yardımıyla su ve isteğe göre şeker ilave edilerek pişirilir. Küçük fincanlarla servis yapılır. İçilmeden önce telvesinin dibe çökmesi için kısa bir süre beklenir.

Özel karışımlı, farklı lezzetlerin harmanlandığı muhteşem bir tat; meşhur Yap-tat Kervansaray Kahvesi, Adıyaman’dan dünyaya sunulan lezzet…

Yaptat Kervansaray Kahvesi 7 karışımlı olup içerisinde: Keçiboynuzu, Sahlep, Damlasakızı, Krema, Menengiç, Çikolata ve Yemen Kahvesi bulunmaktadır.

TÜRKİYE VE DÜNYADA İLK KARIŞIMLI OLARAK ÜRETİLEN KAHVE YAPTAT KAHVESİDİR.